Asystentka dyrektora i asystentka zarządu to osoby, które bardzo ściśle ze sobą współpracują. Pierwsza z nich zajmuje się nieco bardziej personalnymi sprawami dyrektora oraz jego indywidualnymi sprawami, natomiast asystentka zarządu odpowiada nie tylko za organizację narad, ale musi również szybko i adekwatnie reagować na zmieniające się okoliczności i warunki. Bardzo przydają się w tym przypadku umiejętności analityczne, których nikomu na tym stanowisku nie powinno zabraknąć.
Myślenie analityczne na wagę złota
Myślenie analityczne pozwala na rzetelną diagnozę sytuacji, która często dla innych jest beznadziejna i nie do rozwiązania. To również poszukiwanie rozwiązań, które można później wdrożyć i dowolnie modyfikować. To również mądre delegowanie obowiązków w taki sposób, by maksimum pracy zostało wykonane w maksymalnie krótkim czasie, przy zaangażowaniu jak największej ilości osób z zespołu.
Myślenie analityczne pozwala również przygotować rzetelne prezentacje i analizy, które są wymagane na spotkaniach zarządu. Każdy wykres i slajd muszą być odpowiednio czytelne i nadawać się do szybkiego omówienia nawet dla osób, które są średnio zorientowane w temacie. Im prościej, tym lepiej. Myślenie analityczne jest tu na wagę złota, a z otwartym umysłem stanowią duet idealny.
zgadzam się z autorem, myślenie analityczne na tym stanowisku jest bardzo ważne
dziękuję Mateusz i zapraszam do dalszej lektury
Analityczne myślenie znacząco pomaga w pracy asystentki.
Tak, analityczne myślenie przydaje się w wielu obszarach pracy asystentki.
Ja uważam, że analityczne myślenie w ogóle przydaje się w życiu.
Zdecydowanie tak, choć oczywiście nie wszyscy posiadają tę umiejętność. Za to ich mocną stroną jest np. kreatywność, wrażliwość estetyczna.
Moim zdaniem umysł analityczny przydaje się w większości zawodów w pracy intelektualnej.
Oczywiście, analityczne myślenie jest bardzo przydatne.