Umiejętności analityczne na stanowisku asystentki zarządu

umiejętności analitycznego myślenia

Asystentka dyrektora i asystentka zarządu to osoby, które bardzo ściśle ze sobą współpracują. Pierwsza z nich zajmuje się nieco bardziej personalnymi sprawami dyrektora oraz jego indywidualnymi sprawami, natomiast asystentka zarządu odpowiada nie tylko za organizację narad, ale musi również szybko i adekwatnie reagować na zmieniające się okoliczności i warunki. Bardzo przydają się w tym przypadku umiejętności analityczne, których nikomu na tym stanowisku nie powinno zabraknąć.

Myślenie analityczne na wagę złota

Myślenie analityczne pozwala na rzetelną diagnozę sytuacji, która często dla innych jest beznadziejna i nie do rozwiązania. To również poszukiwanie rozwiązań, które można później wdrożyć i dowolnie modyfikować. To również mądre delegowanie obowiązków w taki sposób, by maksimum pracy zostało wykonane w maksymalnie krótkim czasie, przy zaangażowaniu jak największej ilości osób z zespołu.

Myślenie analityczne pozwala również przygotować rzetelne prezentacje i analizy, które są wymagane na spotkaniach zarządu. Każdy wykres i slajd muszą być odpowiednio czytelne i nadawać się do szybkiego omówienia nawet dla osób, które są średnio zorientowane w temacie. Im prościej, tym lepiej. Myślenie analityczne jest tu na wagę złota, a z otwartym umysłem stanowią duet idealny.

8 komentarzy

 1. Mateusz pisze:

  zgadzam się z autorem, myślenie analityczne na tym stanowisku jest bardzo ważne

 2. Anna pisze:

  Analityczne myślenie znacząco pomaga w pracy asystentki.

 3. Tomek pisze:

  Ja uważam, że analityczne myślenie w ogóle przydaje się w życiu.

  • Marek pisze:

   Zdecydowanie tak, choć oczywiście nie wszyscy posiadają tę umiejętność. Za to ich mocną stroną jest np. kreatywność, wrażliwość estetyczna.

 4. Sylwia pisze:

  Moim zdaniem umysł analityczny przydaje się w większości zawodów w pracy intelektualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *